Ազգային ժողովի պետական-իրավական հարցերի ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում նոյեմբերի 3-ին շարունակվել է «ՀՀ 2022թ. պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի  քննարկումը:
Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի անդամ Արամայիս Փաշինյանի խոսքով՝ հանձնաժողովը գալիք բյուջետային տարում  իրականացնելու է  «Կոռուպցիայի կանխարգելման համակարգի զարգացման ապահովում» ծրագիրը, որի շրջանակում իրականացվելու են «Կոռուպցիայի կանխարգելում եւ բարեվարքության համակարգի զարգացում» եւ «Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի  կարողությունների զարգացում եւ տեխնիկական հագեցվածության ապահովում»  միջոցառումները:
Միջոցառումներն  իրականացնելու համար  համապատասխանաբար կհատկացվի 334 եւ 17 մլն դրամ:
2022-ին հանձնաժողովին ընդհանուր առմամբ հատկացվելու է մոտ 351 մլն դրամ, ինչն ընթացիկ տարվա հատկացումների  համեմատ ավելացել է շուրջ 50 տոկոսով:
Արամայիս Փաշինյանի խոսքով՝ հանձնաժողովի աշխատակազմի թիվն ավելացել է, այն դեռեւս աճելու միտում ունի, ինչը պայմանավորված է հանձնաժողովին վերապահված գործառույթների մեծ ծավալով: «Հանձնաժողովի ծախսերը, կարիքները  շատ ավելին են, սակայն դրանք փոխհատուցվում են մեր միջազգային գործընկեր կազմակերպությունների  աջակցությունների շնորհիվ»,- ասել է նա:

On November 3, at the joint sitting of the Standing Committee s on State and Legal Affairs and on Financial-Credit and Budgetary Affairs of the National Assembly, the debate of the RA draft law on the RA State Budget for 2022 continued.
According to the member of the Corruption Prevention Commission Aramayis Pashinyan, in the coming budget year, the Committee will implement the programme Ensuring the Development of the Corruption Prevention System, within the framework of which the events Corruption Prevention and Development of Building Integrity, Development of Capacities of Corruption Prevention Commission and Provision of Technical Equipment will be implemented.
334mln and 17mln AMD correspondingly will be allocated to implement the events.
In 2022, about 351mln AMD will be allocated to the Commission in general, which has been increased by 50% compared to the allocations of the current year.
According to Aramayis Pashinyan, the number of the Commission Staff has been increased and it still has a tendency to grow which is due to large number of functions reserved to the Commission. “There are many expenditures and needs in the Commission, however those are reimbursed thanks to the support of our international partner organizations,” he said.