Ազգային ժողովի պետական-իրավական հարցերի ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում նոյեմբերի 3-ին շարունակվել է «ՀՀ 2022թ. պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի  քննարկումը:
Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի անդամ Արամայիս Փաշինյանի խոսքով՝ հանձնաժողովը գալիք բյուջետային տարում  իրականացնելու է  «Կոռուպցիայի կանխարգելման համակարգի զարգացման ապահովում» ծրագիրը, որի շրջանակում իրականացվելու են «Կոռուպցիայի կանխարգելում եւ բարեվարքության համակարգի զարգացում» եւ «Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի  կարողությունների զարգացում եւ տեխնիկական հագեցվածության ապահովում»  միջոցառումները:
Միջոցառումներն  իրականացնելու համար  համապատասխանաբար կհատկացվի 334 եւ 17 մլն դրամ:
2022-ին հանձնաժողովին ընդհանուր առմամբ հատկացվելու է մոտ 351 մլն դրամ, ինչն ընթացիկ տարվա հատկացումների  համեմատ ավելացել է շուրջ 50 տոկոսով:
Արամայիս Փաշինյանի խոսքով՝ հանձնաժողովի աշխատակազմի թիվն ավելացել է, այն դեռեւս աճելու միտում ունի, ինչը պայմանավորված է հանձնաժողովին վերապահված գործառույթների մեծ ծավալով: «Հանձնաժողովի ծախսերը, կարիքները  շատ ավելին են, սակայն դրանք փոխհատուցվում են մեր միջազգային գործընկեր կազմակերպությունների  աջակցությունների շնորհիվ»,- ասել է նա:

3 ноября на совместном заседании постоянных комиссий НС по государственно-правовым и по финансово-кредитным и бюджетным вопросам прошло обсуждение законопроекта о “О Государственном бюджете РА на 2022 г.”.
По словам члена Комиссии по предупреждению коррупции (КПК) А.Пашиняна, в следующем бюджетном году структура реализует программу “Обеспечение развития системы предупреждения коррупции”, в рамках которой будут проведены   мероприятия “Предупреждение коррупции и развитие этической системы” и “Развитие потенциала КПК и обеспечение технической оснащенности”.
На реализацию указанных мероприятий выделяется соответственно 334   и 17 млн драмов.
В 2022 г. КПК ассигнуется   около 351 млн драмов, что почти на 50% больше, чем в текущем году.
По А.Пашиняну, аппарат КПК увеличился, и есть тенденция к росту, обусловленная   большим объемом возложенных на него функций. “Расходы, потребности комиссии намного выше, но они компенсируются благодаря содействию наших международных партнерских организаций”, - заметил он.